Jacek Sasin - grafik, fotograf, wydawca.
Pierwsze rysunki opublikował w “Świecie Młodych” (1985), kilka lat później współpracował z tygodnikiem „Polityka” (1989–1994) oraz takimi tytułami prasowymi jak „Rzeczpospolita” (1993–1994), „Przegląd Tygodniowy” (dziś „Przegląd”), „Nowa Europa”, „Wiadomości Kulturalne”, „Kobieta i Życie”.
W latach 1990–1993 rysował dla telewizyjnego „Teleexpressu” oraz dla programów Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.
Pierwsza indywidualna wystawa rysunków satyrycznych zatytułowana „Kuchnia Polska”, zaprezentowana została w galeriach ówczesnego EMPiK-u (1990–1991) m.in. w Warszawie, Gliwicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie. Druga wystawa indywidualna pt. „Rysunki” w Staromiejskim Domu Kultury (1997). W maju 2004, gdy Polska stawała się członkiem Unii Europejskiej zorganizował wystawę autorską o przewrotnym tytule „Do Unii i z powrotem” w warszawskiej galerii Traffic Club; wystawie towarzyszyła książka pod tym samym tytułem.
Udział w wystawach zbiorowych: „Buzie i Buźki”, „Polska – Niemcy”
i „Rysownicy POLITYKI” (wszystkie w Muzeum Karykatury w Warszawie)
W roku 1999 jeden z rysunków Jacka – jako jedyna praca z Polski – wybrany został na międzynarodową wystawę w Bonn (Niemcy) poświęconą 10. Rocznicy obalenia Muru Berlińskiego.
Wcześniej, jeden z rysunków z książki „Do Unii i z powrotem” wybrany został do testów dla gimnazjalistów, a potem do podręcznika gimnazjalnego o sztuce. (obok)
Od 1992 r. Jacek w zajmuje się także grafiką reklamową, projektowaniem kart świątecznych czasem rysunkiem dla dzieci; Jest autorem wielu znaków graficznych m.in. „żyletki” – logo kabaretu OT.TO.
O Jacku ciekawie napisali: